Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2022-03-17 10:24:17
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Jeśli chcemy naszego psa odżywić tak dobrze, jak to tylko możliwe, sięgnijmy po świeżo gotowane jedzenie. Dieta, oparta wyłącznie na naturalnych składnikach, to pokarm pozbawiony konserwantów i sztucznych barwników. Nie zawiera też zbędnych wypełniaczy. Takie jedzenie oferuje firma PsiBufet - lider świeżo gotowanego pożywienia dla psów – są to posiłki składające się z mięsa, warzyw, owoców i ziół z dodatkiem witamin i minerałów. Pokarm pozytywnie wpływa na psi organizm, powoduje wzrost energii i nadaje blasku sierści. Różnicę widać już po kilku tygodniach! W dodatku dieta jest dostępna w formie nowoczesnego cateringu, dostarczanego za darmo na terenie całej Polski. Brzmi ciekawie? Skorzystaj z kreatora diety na naszej stronie i ustal jaka dieta będzie najlepsza dla Twojego pupila. Resztą zajmiemy się my!
Możemy też karmić naszego psa nadal tym, czym żywiliśmy go zimą, o ile jest to pokarm zbilansowany i pełnowartościowy. Upewnijmy się, że zawiera odpowiednią dla naszego pupila ilość kalorii. Informacja o dawkowaniu karmy na opakowaniu zawsze jest tylko orientacyjna, zwykle musimy dostosować porcję pod konkretnego psa.
W okresie wiosennym można też wprowadzić suplementację, która wesprze psi organizm. Wartościowym dodatkiem jest olej rybi, np. z łososia, który zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i -6. Dodawanie go każdego dnia do jedzenia poleca się tym psom, których sierść jest matowa lub nadmiernie wypada, ale to dobry suplement również dla psów starszych i mających problemy ze stawami.
Wiosna to dobry moment na udanie się z psem do weterynarza. Lekarz sprawdzi zęby i uszy psiaka, oceni jego sylwetkę po zimie i podpowie, czy psa trzeba na przykład odchudzić. Może też przyciąć pazury, jeśli będzie taka potrzeba. To też dobry moment na kontrolę książeczki zdrowia. Czy psiak ma aktualne wszystkie szczepienia? Ważne jest przede wszystkim obowiązkowe szczepienie na wściekliznę. Lekarz zapyta nas też, czy pies jest odrobaczony. Ważne, by robić to, co 3 miesiące. Należy także pamiętać o zabezpieczeniu zwierzęcia przed kleszczami. Po zimie te pasożyty są szczególnie niebezpieczne.
Warto powiedzieć też kilka słów o tym, dlaczego właśnie w tym okresie trzeba o psy dbać szczególnie. Po pierwsze, gdy robi się cieplej, więcej psów spędza czas na zewnątrz. Ponieważ są aktywniejsze, potrzebują więcej energii – warto dobrze odżywić organizm w tym czasie. Po drugie, wiosna to okres linienia. Czworonogi w marcu i kwietniu wymieniają sierść na letnią, a więc pozbywają się grubej, zimowej szaty.
Zastanawiasz się, czy warto zmieniać psu dietę na wiosnę? Odpowiedź jest jedna - zawsze warto przetworzone pożywienie zamienić na coś naturalnego! Gdy więc twój pupil jadł dotąd karmę, która mu nie służyła, wiosna to dobry moment, by spróbować czegoś innego, na przykład świeżego jedzenia, które nie zawiera konserwantów i barwników.
Jak więc żywić psa wiosną? Naturalnie, zdrowo i pysznie! Szczególnie psy, które zimą przybrały na wadze, warto przestawić na inne żywienie i zaproponować im więcej ruchu. Na początek wystarczy wydłużyć spacery, a potem - można planować wielokilometrowe wyprawy!
Spróbuj świeżo gotowanego jedzenia dla psów PsiBufet z kodem rabatowym! Kliknij i zamów ze zniżką 20% na 2 pierwsze dostawy!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.