Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2021-02-02 08:19:53
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Dzbanek do uzdatniania wody składa się z dwóch części. Górna część produktu służy do napełniania wody. Ta przepływa przez filtr, który umieszczasz w dzbanku i następnie przelewa się do dolnego zbiornika. Tak przefiltrowana woda zostaje pozbawiona metali ciężkich, chloru oraz rdzy. Dodatkowo zostaje ona zmiękczona, poprawia się jej smak, zapach oraz wygląd.
Filtr węglowy wykorzystywany w dzbankach musisz systematycznie wymieniać. Ich producenci najczęściej zalecają wymianę co miesiąc lub po przefiltrowaniu około 200 l. Nie martw się. Ceny filtrów nie są wygórowane. Zakup jednego na miesiąc jest dużo mniejszym wydatkiem, niż kupno wody butelkowanej na ten sam okres.
Producenci naczyń do uzdatniania wody prześcigają się w różnych rozwiązaniach, które mają udoskonalić ich produkty. Żeby więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki dzbanek filtrujący kupić, musisz zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów.
Po pierwsze - pojemność dzbanka. Na rynku dostępne są mniejsze modele, których pojemność wynosi 1-1,5 l. Te są polecane dla osób mieszkających w pojedynkę lub dla par. Jeśli jednak Twoja rodzina jest zdecydowanie większa, lepszym rozwiązaniem będzie zakup dzbanka, którego pojemność wynosi 2 litry i więcej.
Kolejną kwestią jest jego budowa oraz materiał, z jakiego został wykonany. Producenci dzbanków stawiają na plastikowe modele, ale znajdziesz również takie wykonane z hartowanego szkła. Te pierwsze polecane są dla rodzin z dziećmi. Są one lżejsze i nie tłuką się, więc dzieciom łatwiej jest z nich korzystać samodzielnie. Modele szklane są bardziej ekologiczne i ich design jest bardziej elegancki.
Warto zwrócić uwagę na pokrywę dzbanka. Czy możesz wlewać do niego wodę bez jej otwierania, czy jednak trzeba ją uchylić, żeby nalać płyn? Czasami uchylana pokrywa może stanowić problem podczas uzupełniania dzbanka filtrującego.
Jego rączka także powinna być solidna i wytrzymała. Zwłaszcza przy dużych szklanych modelach.
Kształt dzbanka także może być kryterium w jego wyborze, szczególnie dla osób, które lubią pić zimną wodę. Okrągły model może wygląda lepiej, jednak nie zmieści się w drzwiach lodówki.
Ważna jest także dostępność filtrów. Jak już wspominaliśmy, trzeba wymieniać je średnio raz w miesiącu. Wkłady filtrujące, jak i same dzbanki do uzdatniana wody możesz spokojnie zamawiać w Internecie w sklepie Global Water na stronie https://sklep.osmoza.pl/butelki-i-dzbanki-filtrujace-c-113_91.html.
Bardzo ważnym aspektem jest wskaźnik zużycia filtra. Na rynku możesz znaleźć dzbanki ze wskaźnikiem manualnym, mechanicznym lub elektronicznym.
Ostatnim kryterium jest kolor tego kuchennego gadżetu. Jeśli zależy Ci na tym, żeby dzbanek filtrujący wpasował się w resztę wyposażenia kuchni, wybierz odpowiedni kolor tego produktu. Nie powinieneś mieć z tym problemu, ponieważ paleta ich barw jest bardzo szeroka.
Dzbanki filtrujące są niezaprzeczalnie doskonałym rozwiązaniem do domu lub mieszkania. Cechuje je oszczędność oraz ekologia. Ich producenci poszli jednak o krok dalej i postanowili wypuścić także butelki filtrujące. Są one wyposażone w wymienny filtr węglowy, tak samo, jak ich większe odpowiedniki. Butelki do uzdatniania wody to naczynia wielokrotnego użytku, które możesz zabrać ze sobą wszędzie. Dzięki tym produktom jeszcze lepiej zadbasz o środowisko, ponieważ nie musisz już kupować małych butelek z napojem na drogę. Ich pojemności również są różne. Na rynku są butelki o pojemności od 0,3 l do 0,5 l.
Teraz pewnie już wiesz jaki dzbanek filtrujący wybrać, bo to, że warto w niego zainwestować, jest kwestią bezsporną. Dowiedz się więcej o dzbankach filtrujących Dafi, Biocera i innych na stronie viacarpathia.info.pl.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.