Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2022-03-17 12:45:34
Autor zdjęcia/źródło: StartupStockPhotos z Pixabay
Marzysz o niewielkiej kawiarni pośrodku miasta, a może chcesz postawić na usługi transportowe? Zakładanie działalności gospodarczej to nie tylko szansa na świetny zysk, ale także możliwość połączenia tego, co Cię interesuje z rozwojem osobistym. Jednak zanim zaczniesz pracować na własny rachunek, przed Tobą jedno z najważniejszych zadań – założenie przedsiębiorstwa.
Jak wygląda otwieranie firmy krok po kroku? Możesz to zrobić na wiele sposobów – jednym z nich jest rejestracja poprzez stronę Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wniosek oraz inne formalności załatwisz przez internet, bez wychodzenia z domu. Własny biznes możesz założyć także poprzez witrynę wybranego banku, w którym będziesz prowadzić konto działalności gospodarczej.
Jeśli jesteś klientem PKO BP, za pomocą jednego wniosku możesz zarejestrować przedsiębiorstwo w CEIDG oraz utworzysz firmowy rachunek. Otwórz firmę w PKO BP: https://www.pkobp.pl/firmy/jak-otworzyc-firme-konto-firmowe-ceidg-online/
Mimo że na początku może wydawać się to skomplikowane, zakładanie działalności gospodarczej jest łatwiejsze, niż myślisz. Zanim przejdziesz do rejestracji przedsiębiorstwa, przygotuj następujące informacje dotyczące firmy, m.in.:
Warto pamiętać o ustaleniu rodzaju działalności gospodarczej i wybraniu odpowiedniego kodu w wykazie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD). Jest to niezwykle istotne pod kątem czynności, jakie będziesz mógł wykonywać w obrębie prowadzonego biznesu – możesz podać maksymalnie dziesięć pozycji PKD.
Założenie działalności – nie zapomnij o księgowości!
Podczas zakładania działalności gospodarczej w udostępnionym formularzu CEIDG istotne jest wskazanie sposobu prowadzenia dokumentacji finansowej firmy. Możesz zdecydować się na biuro księgowe lub skorzystać z księgowości online, która jest świetnym rozwiązaniem dla niewielkich biznesów. Dzięki uproszczonym procedurom e-księgowości będziesz mógł m.in.:
Tradycyjna księgowość może być niezbędna przy prowadzeniu dużego biznesu – spora liczba dokumentów rozliczeniowych oraz formalności kadrowo-płacowe mogą przytłoczyć właściciela działalności gospodarczej.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.