Opublikowany przez: Monika C. 2018-12-04 10:02:20
Autor zdjęcia/źródło: Warsztaty dla kobiet w ciąży w Warszawie
Warsztaty „Przygoda z macierzyństwem” organizujemy już od kilku lat. Cieszymy się, że możemy „wyposażyć” przyszłych rodziców w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne w tej ważnej, życiowej roli. Za każdym razem zapraszamy fachowców, którzy dzielą się swoim doświadczeniem zdobytym w wieloletniej praktyce. Zobaczcie, co tym razem działo się na naszych warsztatach w Warszawie!
Po raz pierwszy młode mamy miały okazję spotkać się i porozmawiać ze specjalistką, która zajmuje się nie tylko zdrowym żywieniem, ale specjalizuje się w żywieniu od strony… psychiki! Agnieszka Cioś - dietetyk kliniczny i psychodietetyk z Poradni Medycyny Żywienia Medfood opowiedziała, w jaki sposób zmienia się myślenie w czasie ciąży, co zmienia się w organizmie kobiety ciężarnej i w efekcie powoduje, że podjada, oraz jak sobie radzić z jedzeniem i pokusami w momentach, kiedy nie jeste głodna. Nasi goście poznali sposoby samoobserwacji swoich nawyków, skuteczności metod uważnego jedzenia oraz nauczyli się, w jaki sposób rozpoznawać głód prawdziwy od głodu emocjonalnego. Przyszli rodzice dowiedzieli się także, dlaczego w III trymestrze ciąży pojawia się w organizmie kobiety naturalna nietolerancja glukozy,i ile tak naprawdę potrzebuje jej płód. Uczestnicy dowiedzieli się też, w jaki sposób rozwija się cukrzyca ciążowa i jak prostymi sposobami można jej zapobiegać, aby chronić zdrowie kobiety w ciąży i zdrowie maleństwa. Pani dietetyk wyjaśniła także, skąd bierze się chęć podjadania słodyczy w czasie ciąży oraz przedstawiła 10 najbardziej odżywczych produktów spożywczych, które pomagają nasycić organizm przyszłej mamy zdrowymi składnikami, jednocześnie zapobiegając powstawaniu nadmiernego głodu i niezdrowych zachcianek.
Na warsztatach „Przygoda z macierzyństwem” przyszli rodzice mieli okazję zapoznać się z możliwością przechowywania krwi pępowinowej. Ekspertki z PBKM (Polski Banku Komórek Macierzystych) Klaudia Szelc i Anita Strychalska wyjaśniły, że pobrane podczas porodu komórki macierzyste, będą mogły być wykorzystane do leczenia dziecka i rodzeństwa z wielu chorób onkologicznych, chorób układów krążenia i odpornościowego, a nawet chorób dziedzicznych (ponad 80 różnych jednostek chorobowych). Warunkiem jest podjęcie w odpowiednim momencie decyzji o bankowaniu krwi pępowinowej oraz właściwe przechowywanie materiału w banku komórek macierzystych.
Podczas wykładu Pani doktor Joanna Gzik opowiedziała o wykorzystaniu praktykowanych przez nią od ponad 20 lat metod leczenia homeopatycznego. Dzięki informacjom i praktycznym radom przekazanym przez Panią doktor młode mamy będą mogły wykorzystać sposoby radzenia sobie z ciążowymi dolegliwościami oraz jak wspierać zdrowie niemowlaka i reagować na niepokojące objawy w pierwszych miesiącach życia. Pani doktor przygotowała dla przyszłych mam specjalne tematyczne poradniki, które były dostępne dla wszystkich w czasie spotkania.
Było dużo czasu na indywidualne rozmowy z naszymi specjalistami
Przyszłe mamy miały okazję wziąć udział w konkursach z nagrodami. Zobaczcie co wygrały:
Trzymamy kciuki za wszystkie przyszłe mamy, by jak najlepiej sprawdzały się w nowej, jakże ważnej, życiowej roli! Mamy nadzieję, że nasza wyprawka i zdobyta wiedza Wam w tym pomoga. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim kobietom w ciąży oraz ich partnerom.
Każda uczestniczka warsztatów „Przygoda z macierzyństwem” otrzymała od nas upominek.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.